دانش‌‌آموزان زمان امتحانات بادام بخورند

دانش‌‌آموزان زمان امتحانات بادام بخورند

 

 
 پزشكان توصيه مي‌كنند دانش‌آموزان در فصل امتحانات به دليل افزايش فعاليت‌هاي مغزي نياز به تغذيه سالم‌تر و استفاده از دانه‌هاي روغني و مغزها دارند. مصرف مواد غذايي حاوي لستين و كولين نظير انواع مغزها و دانه‌هاي روغني، گندم جوانه زده، آرد گندم حاوي سبوس و فرآورده‌هاي تهيه شده از اين آردها نظير نان‌هاي سبوس دار يا ماكاروني در ايام امتحانات و دوران آمادگي براي كنكور توصيه مي‌شود.
 
دكتر سيد ضياء الدين مظهري، متخصص تغذيه در گفتگو با ايسنا، درباره نقش تغذيه در كارايي و فعاليت‌هاي فكري و مغزي اظهاركرد: مغز همانند ساير اعضاي بدن به غذا و انرژي نيازمند است به ويژه آن كه در ايامي خاص درصد قابل توجهي از مواد مغذي و انرژي‌هاي دريافتي كودكان، نوجوانان و جوانان مورد استفاده فعاليت‌هاي مغزي و كنجكاوي‌هاي آنها قرار مي‌گيرد.
وي با بيان اين كه در دوران آمادگي براي امتحانات به ويژه زمان تلاش براي كسب موفقيت در كنكور ورودي دانشگاه احتياجات تغذيه‌اي افراد افزايش مي‌يابد، گفت: در اين دوران گروه‌هاي خاص و مواد غذايي حاوي برخي از ويتامين‌ها و مواد معدني ارزش بيشتري پيدا مي‌كنند.

اين متخصص تغذيه، با تاكيد بر حفظ تناسب، تعادل و تنوع براي تامين نيازهاي غذايي جوانان و نوجوانان گفت: بازتاب هرگونه عدم تعادل و تناسب و عدم استفاده ازهمه گروه‌هاي غذايي به صورت كندي رشد و كاهش تمركز و قدرت يادگيري، عصبانيت، بي قراري، چاقي و لاغري نمود مي‌كند.

دكتر مظهري، وظيفه اصلي لستين و كولين را در ايجاد واسطه‌هاي شيميايي چون استيل كولين (انتقال دهنده امواج عصبي از سلول به سلول) موثر برشمرد و افزود: از اين رو مصرف مواد غذايي حاوي لستين و كولين نظير انواع مغزها و دانه‌هاي روغني، گندم جوانه زده، آرد گندم حاوي سبوس و فرآورده‌هاي تهيه شده از اين آردها نظير نان‌هاي سبوس دار يا ماكاروني در ايام امتحانات و دوران آمادگي براي كنكور توصيه مي‌شود.

وي در ادامه يادآور شد: ذرت، سويا و روغن‌هاي گياهي حاوي امگا 3، تخم مرغ، بادام زميني، نخود و لوبيا و سبزيجات داراي برگ‌هاي سبز تيره نيز حاوي اين مواد هستند

 

All rights reserved-Designed By  silkfly.ir