هند

درباره کشور هند:
حکومت : جمهوری فدرال
مساحت : 830/166/3کیلومترمربع
جمعیت : 1,045,845,226 (July 2002 est.) نفر
رشد سالانه جمعیت : 1/ 2 درصد
پایتخت : دهلی نو
زبان : هندی زبانهای محلی
دین : هندو - اسلام
واحد پول : روپیه Daily Exchange Rates

درباره جغرافیا هند:
هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می برد، این کشور از شمال به بام دنیا رشته کوههای هیمالیا ختم می شود و رودخانه های متعددی که از این ارتفاعات سرچشمه می گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهمترین این رودخانه ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می شوند . میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از 11 هزار میلیمتر در سال می رسد. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می دانند. قله کانچنجونگا در رشته کوه های هیمالیا به ارتفاع 8568 متر مرتفع ترین نقطه این کشور .
هند همچنین از حیات جانوری بسیار متنوعی بهره می برد منطقه حفاظت شده ای به وسعت 1412 کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقیمانده حدود 300 شیر آسیایی است . هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن تک شاخ و ببر می باشد . بیش از 2000 گونه پرنده و سه نوع کروکودیل در این کشور زندگی می کنند.
مردم :
هند دومین کشور پرجمعیت دنیاست و قریب به یک ششم جمعیت جهان را درخود جای داده است.تنوع نژادی ، فرهنگی ، زبانی و مذهبی این کشور را چشم اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده است.حدود 80% مردم هند پیرو آئین های هندو و حدود 12 تا 15% مسلمان هستند. که بیشتر در دهلی ، بنگال غربی و نواحی شمال غربی کشور زندگی می کنند.

 

All rights reserved-Designed By  silkfly.ir