تونس

قسمتهای شرقی سلسله جبال اطلس، شمال و غرب این کشوررا فراگرفته است. در جنوب تونس صحراهای خشک و سوزان، و در جلگه مرکزی، دریاچه های نمک به شکل پراکنده، وجود دارند. تونس، دارای آب و هوای مدیترانه ای با میانگین دمای سالانه 27-10 درجه سانتی گراد، می باشد. تراکم جمعیت در ساحل شمال شرقی بیش از سایر نقاط کشور است. محصولات مهم کشاورزی آن عبارتند از: گندم � جو زیتون و مرکبات. صنایع عمده تونس را می توان، صنعت نفت و تولید شکر، به شمار آورد.
تونس نام کشوری عربی و مسلمان است که در شمال آفریقا بر کرانه دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از سوی غرب با الجزایر و از سوی شرق و جنوب با لیبی هم مرز است. پایتخت این کشور شهر تونس است.
به طور کلی تونس خوش آب و هوا ترین کشور شمال آفریقاست که از جمله دیدنیهای این منطقه می توان ساحل ماسه طلایی مدیترانه و مکان های باستانی قرطاج (کارتاژ) ، ال جم ، موزه باردو و مسجد اکبا ابن نفع و ... را نام برد. در این کشور صنعت گردشگری پیشرفت درخشان و قابل توجهی داشته و به علت اهمیت زیادی که د ولت تونس به صنعت گردشگری میدهد خدمات توریستی در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارند. امینت در این کشور در سطح بسیار بالایی بوده و در طی چند سال اخیر هر ساله نزدیک به پنج میلیون نفر از این کشور بازدید بعمل اورده و درصد بالاییاز آنها گردشگران کشورهای اروپایی بوده اند به جهت تقویت صنعت گردشگری نهاد جداگانه ای به نام پلیس توریست در این کشور فعال است که به مشکلات اجتماعی گردشگران رسیدگی فوری می نماید . در تونس تنوع غذایی فراوانی وجود دارد و می توان انواع غذاهایی محلی، عربی ، اروپایی، مدیترانه ای و ... را صرف نمود از غذاهای محلی تونس می توان به غذاهایی با گوشت بره ، ماهی و یا سبزیجات مختلف همراه با هریسا سسی که در افریقا شمالی معمول است هم چنین بریک که یک خمیر داغ حاوی تخم مرغ و تن ماهی میباشد و جوریا سوپ گوجه از غذاهای محلی تونس است .

واحد پول تونس دینار میباشد. خرید و فروش در اکثر مغازه ها و فروشگاه تونس با دینار انجام میشود ولی در بازارهای صنایع دستی میتوان از ارز خارجی نیز استفاده کرد. تبدیل ارز خارجی به دینار تونس در بانک ها و یا صرافی های مخصوص انجام می گیرد هر دلار امریکا تقریبا برابر 1.4 دینار تونس میباشد.


تونس کشوری است با بنادر پر رفت و امد و فرودگاهی بین المللی و مرکز تجاری و بانک های معتبر جهانی و مجهزترین امکانات ارتباطی ، هتل های لوکس و مجلل با چشم اندازهایی از طبیعت بکر و ناب با سواحلی غیر قابل تصور و به یاد ماندنی و رستوران های محلی با سنت کهنی در کنار رستوران های مدرن امروزی برای استراحت فراهم است و در بسیاری از انها میتوان به صدای سازهای محلی گوش داد بولن و تامبوردین نیز زیباترین اهنگها را برای توریست ها و گردشگران می نوازند. گردش در خیابان های تونس، حمامات و سوس روح نواز است و شنیدن آواز هزاران پرنده در هتل ها و خیابان های شهر و تماشای ساختمان نو و سنتی به سبک باروک و ساختمان تئاتر شهر به سبک کوکوتا ، در کنار همه این ها بازار شهر تونس همچون تابلوی رنگارنگی ، در بازارهای شهر تونس مجموعه ای کیف و کفش و لباسهای چرم ، اشیا عتیقه ، صنایع دستی و سرامیک..... علاوه بر امکانات ورزشی گلف ، تنیس و کلیه ورزشهای آبی ...

 

All rights reserved-Designed By  silkfly.ir