چین

 

چین | پکن |شانگهای| هانگزو {گوانچو

 

 

 ( پکن ، شانگهای ، هانگزو  ، گوانجو )

 

چین کشوری با قدمت تاریخی و 3/1 میلیارد نفر جمعیت است. این کشور پر جمعیت ترین کشور جهان و سومین کشور بزرگ جهان است. چین دو رشته کوه مهم دارد که از شمال به جنوب و از شرق به غرب کشیده شده اند.

پایتخت کشور، شهر چهارده میلیون نفری پکن است. زبان رسمی چین ماندارین و نیمی از مردم بدون دین رسمی هستند. چین کشور ارزانی است، اما شرق کشور معمولا گران تر از مناطق غربی چین است. گران ترین شهر چین، شانگهای است. این کشور سیستم حمل و نقل عمومی وسیعی دارد.

 

 

شهر پكن كه مركز سياسي، اقتصادي، فرهنگي و پايتخت كشور چين ميباشد، به همراه شهرهاي Xian ، Luoyang ، Kaifeng ، Nanjing  و Hangzhou يكي از شش شهر باستاني چين ميباشد.

 اين شهر با 1641 كيلومتر مربع (6336 مايل مربع) مساحت و 93/14 ميليون نفر جمعيت، در شمال كشور چين قرار دارد و داراي چهار فصل است كه بهترين زمان براي گردشگري در فصول بهار و پاييز و در ماههاي مي، سپتامبر و اكتبر ميباشد.

 تاريخ درخشان و طولاني اين شهر از 500.000 سال پيش آغاز و به مدت بيش از 3000 سال داراي سكنه بوده است و بارها مورد تاخت و تاز نيروهاي بيگانه قرار گرفته و ظهور و سقوط امپراتوري هاي قدرتمند مختلف را بخود ديده است. اگرچه اينك پكن شهري مدرن و مطابق با قرن 21 ميباشد، اما ميتوان زندگي سنتي آن را مانند چايخانه ها، معابد، محله Hutong ، Courtyard و Peking Opera ، از نزديك ديد و تجربه كرد. اين شهر با داشتن بزرگترين ميدان دنيا           ( ميدان تيان آن من )، بزرگترين مجموعه حفظ شده از كاخهاي  امپراتوري دنيا ( شهر ممنوعه ) و يكي از باشكوه ترين و بزرگترين باقيمانده ازعجايب هفتگانه جهان             ( ديوار چين ) و همچنين معبد زيباي بهشت، بعنوان يك شهر تاريخي و فرهنگي منحصر به فرد، ساليان سال مورد تحسين و توجه جهانگردان از اقصي نقاط جهان بوده و ميباشد.

 

 

شهرشانگهاي كه امروزه با فرهنگي آميخته از فرهنگ چين سنتي و مدرن، بعنوان  بزرگترين شهر صنعتي و مهمترين بندر حمل و نقل دريايي و مركز اقتصادي چين، توجه همه جهان را به خود جلب كرده است، با 5800 كيلومتر مربع (2239 مايل مربع) وسعت وجمعيتي بالغ بر 7/18 ميليون نفر، در كنار رودخانه يانگ تسه واقع است.

 مراكز ديدني و  تجاري  آن در كنار ميدان People بر روي رودخانه Huangpu و مراكز فرهنگي و توريستي آن در مناطق ،    Mt.Sheshan   ،   Chongming Island ،     درياچه   Dingshan  و منطقه Shenshuigang    قرار دارد.

  مراكز عمده خريد آن در 4 خيابان  Nanjing Road ، Huaihai Road ،    North Sichuan Road    و     Middle Tibet Road ميباشد.

 همچنين  مراكز خريد ديگري نيز مانند Yuyuan ، Xujiahui  ،  New Shanghai  و Jiali Sleepless  را ميتوان نام برد.   

 

شهر هانگزو، مرکز ایالت Zhejiang  و مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این ایالت  می باشد. این شهر که واقع در 180 کیلومتری شانگهای و در جنوب Grand Canal ، در کنار رود Qiantang و دلتای Yangtze قرار دارد، به دلیل طبیعت و موقعیت زیبا و مشهورش و همچنین آب و هوای معتدل و چهار فصلش، یکی از شهرهای مهم و توریستی کشور چین می باشد خیابان Qing He Fang، که یکی از مراکز خرید مشهور در هانگزو است نیز از قدیمی ترین خیابان های این شهر ميباشد.

دیدنی های هانگزو

China National Silk Museum   : موزه ملی ابریشم چین واقع در ساحل جنوبی West Lake که در سال 1992 برای بازدید عموم گشوده شد و از سال 2004 این بازدید رایگان گردید.

Grand Canal   : طولانی ترین کانال آب دست ساز به طول 1764 کیلومتر.

Gu Shan (Solitary Hill)   : مکانی سیار زیبا و محل زندگی Lin Bu ، زاهد و شاعر بزرگ چین.

Botanical Garden   : باغ بسیار زیبای هانگزو با انواع متنوع گلهای زیبا و کمیاب. 

Hupao Spring   : چشمه ای زیبا در منطقه ای بسیار دیدنی با آبی معروف و نوشیدنی.

Ling Yin Temple   : یکی از معروفترین معابد بودایی در چین که در سال 1961 در فهرست آثار باستانی جهان ثبت گردید.

Mausoleum of General Yue Fei   : آرامگاه یکی از مشهورترین و بزرگترین فرماندهان نظامی چین که در قرن 12 ساخته شده و در سال 1715 بازسازی گردید.

National Tea Museum   : تنها موزه چای در چین که دیواری به دور آن نبوده و با پوشش گیاهی محصور شده است.

Qian Dao Lake   : دریاچه ای بسیار زیبا که در سال 1959 ساخته شده است.

Qiantang River Bore   : بزرگترین رود ایالت Zhejiang

Red Carp Pond   : دریاچه ای بسیار زیبا با ماهی های دیدنی واقع در پارک Flower Harbor

 Six Harmonies Pagoda   : پاگودای زیبا و بسیار زیبای هانگزو واقع در جنوب West Lake که در دوران امپراتوری سلسله Northern Song (581-386) ساخته شده است.

West Lake   : دریاچه زیبا و بسیار مشهور هانگزو با مساحتی بالغ بر 6 کیلومتر مربع

Wuzhen   : شهری شناور و بسیار زیبا با قدمتی 2000 ساله

 

تور چین

تور پکن

تور شانگهای

http://www.silkfly.net/OutTours/TourList.asp?C1=2&C2=139

 

 

All rights reserved-Designed By  silkfly.ir